Domy na klíč

Pokud si vyberete dodávku dřevostavby na klíč tak naše firma se vždy snaží vyjít vstříc ve vašich požadavcích. Nebudeme Vám nutit tepelné čerpadlo s rekuperací pokud si přejete vytápět dřevostavbu podlahovým topením.

 

Vždy se snažíme najít to nejlepší řešení pro Vás i za cenu nestandardních požadavků. 

Vypracujeme Vám projektovou dokumentaci podle Vašeho návrhu a požadavků a zajistíme stavební povolení nebo ohlášku.

Spolupracujeme s několika bankami a náš nezávislý makléř Vám navrhne optimální řešení pro financování Vašeho projektu. 

Pokud si přejete dům opravdu na klíč včetně zahrady a oplocení tak i to pro Vás můžeme realizovat. Spolupracujeme se zahradnickou firmou realizující zahrady a zahradní jezírka.

Pokud už máte pozemek a rozhodli jste se pro dřevostavbu, zajistíme Vám projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení.

 

První rozhodnutí při stavbě dřevostavby je řešení základů. My standardně nabízíme tři způsoby založení dřevostavby.

První je klasická základová deska která asi není třeba popisovat a je to nejběžnější způsob při stavbě RD. Je také nejdražší. Většina stavebních firem nabízí pouze tento způsob.

My nabízíme i levnější varianty založení RD.

Druhý způsob je založení dřevostavby na pilířích. Není to tak častý způsob a má samozřejmě své odpůrce i zastánce. Mezi hlavní výhody patří cena, která je podstatně nižší než u klasické základové desky. Další výhoda je odvětrávání. Dům je neustále odvětráván a v případě radonové zátěže pozemku nehrozí pronikání radonu do domu.

Pilíře jsou vhodné také do záplavových oblastí.

Tento způsob založení dřevostavby používáme především při realizaci mobilních domů kde je hlavní požadavek nízká cena a rychlost.

Třetí způsob založení dřevostavby je technické podsklepení. Jedná se v podstatě o obvodové stěny z litého betonu na kterých je konstrukce z KVH hranolu zaklopená OSB deskou.

Tyto obvodové stěny jsou zapuštěny v zemi a pod deskou je odvětrávaná mezera. My používáme výšku stěny 125cm. Tato výška umožňuje pohodlný pohyb pod základovou deskou. 

Výhodou tohoto založení je např. možnost dodatečných změn elektroinstalace, vodoinstalace apod. Cenově je tento způsob výhodnější než klasická deska.

 

Po výběru založení RD přijde na řadu rozhodnutí zda chcete nízkonákladový, nízkoenergetický nebo pasívní RD.

Naši projektanti spočítají a navrhnou skladbu stěn a stropů podle požadavku na energetickou náročnost Vaší dřevostavby.

Mezi standardy nejen u pasívních RD nabízíme našim zákazníkům tepelné čerpadlo Toshiba s rekuperací vzduchu Atrea. Při realizaci tohoto typu topení dlouhodobě spolupracujeme se společností TRAMONTA KLIMA s.r.o.

Samozřejmě pokud zákazník požaduje jiný způsob topení tak montujeme i jiné způsoby vytápění.

Podle našich zkušeností je nicméně nejvhodnější způsob vytápění dřevostavby právě horkovzdušné vytápění. Je pro to hned několik důvodů mezi které patří rychlost vytopení dřevostavby a  nízké provozní náklady. U dřevostavby je nízká akumulace tepla a a při vynikajících tepelně izolačních vlastnostech dřevostaveb je teplovzdušné vytápění pravděpodobně nejlepší způsob jak si zajistit příjemnou tepelnou pohodu. Na rozdíl od klasického vytápění radiátory nebo podlahovým topením kde trvá vytopení objektu třeba i pár hodin je vytápění pomocí teplovzdušných rozvodů otázkou několika minut. Čistý vzduch bez nutnosti větrání okny je další nespornou výhodou při použití rekuperace.

 

Kontakt

Lípa 8, 582 57 Lípa

fikar(a)drevostavby-usa.cz
www.drevostavby-usa.cz

tel.: 774 737 863