Mobilní domy

Mobilní domy jsou v  podstatě dřevostavby pro každého bez rozdílu věku. Dokáží plnohodnotně zastoupit klasické RD za cenu bytu. Obzvláště vhodné jsou pro lidi v důchodu požadující nízké provozní náklady a bezúdržbový provoz.

 

Vhodné jsou i jako startovací bydlení pro mladé páry. V případě že počítáte s pozdější přístavbou, je vhodné naplánovat případnou přístavbu do projektu a vyhnout se pozdějším překážkám při realizaci.

Podle požadavků může být mobilní domek v nízkoenergetickém nebo i pasívním standardu.

Vytápění je možné řešit stejně jako v klasickém RD. Nám se nejvíce osvědčilo TČ a sálavé panely. Cenově nejvýhodnější jsou přímotopy které ale mají vyšší spotřebu el. proudu.

Pro vytápění se také používají krbová kamna, komín je nerezový. Spotřeba dřeva pro vytápění MD velikosti 4x12m je cca 3m3 za sezonu.

Rozhodování o systému vytápění je pouze na zákazníkově rozhodnutí. 

 

Uplatnění najdou rovněž v komerčním sektoru kde se využívají většinou jednomodulové domky pro různé kanceláře,prodejny v autobazarech apod.

Největší jednomodulový dům jsme schopni dodat o rozměrech 4x12m

Jsme schopni postavit i větší, bohužel naše silniční infrastruktura nedovoluje přepravu větších nákladů za rozumnou cenu. Proto větší velikosti nenabízíme.

Moduly se daji vzájemě kombinovat do různých sestav např. ve tvaru L, U, T podle potřeby.

Jednomodulové domy se postaví v hale a na místo určení se přivezou kompletně vybavené a pouze se připojí k sítím což obvykle zabere cca 4hod.

Vžádném případě nevěřte firmám které reklamují bydlení bez stavebního povolení.

Další věc na kterou je potřeba si dát pozor je síla tepelné izolace v podlaze, stropech a ne zdech. Tady bych si opravdu dával pozor. Některé firmy nabízejí stejnou sílu zateplení jako nabízeli před pěti lety ale doba pokročila a nároky na energetickou náročnost postoupili také.To co stačilo před pěti lety už dnes dávno nestačí.

MD je připojen k veškerým sítím a stojí trvale na pozemku a proto se na něj vztahuje ohlášení stavby což je v podstatě stejné jako stavební povolení.

Výhody mobilních domů

 Cena je nižší než u klasických RD

 Rychlost výstavby

 Nikdo Vám nedělá nepořádek na Vašem pozemku jako při klasické stavbě

 Dům přijede kompletně hotový nebo téměř hotový

 

 

Pokud máte zájem o prohlídku našeho vzorového domku či návštěvu některého z našich zákazníků, kontaktujte nás a sjednejte si schůzku. Po dohodě je možno i v So a Ne.

 

 


Kontakt

Lípa 8, 582 57 Lípa

fikar(a)drevostavby-usa.cz
www.drevostavby-usa.cz

tel.: 774 737 863